O nas

Wypożyczalnia Zbiorów Audiowizualnych jest jedną z agend Działu Udostępniania Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu. Mieścimy się na parterze rotundy głównego gmachu MBP w Bytomiu.

Agenda dysponuje bogatą kolekcją płyt kompaktowych, płyt analogowych i taśm magnetofonowych z nagraniami muzyki poważnej, operowej, dziecięcej i rozrywkowej (głównie pop, rock, blues, jazz). Dla osób niewidomych i słabo widzących przeznaczone są nagrania tekstów literackich (prozy polskiej i obcej) na kasetach magnetofonowych i płytach kompaktowych, tzw. książki mówione (audiobook). Dla młodzieży adresowana jest kolekcja klasyki kinematografii polskiej i zagranicznej, w tym ekranizacje lektur szkolnych oraz filmy dokumentalne. Dzieciom polecamy bajki oraz filmy przygodowe i podróżnicze na kasetach video. Ponadto można pożyczyć (na płytach CD) książki tj.: Harry Potter czy "Baśnie" J.Ch. Andersena czytane przez wybitnych polskich aktorów. Dotarcie do zbiorów umożliwia katalog internetowy biblioteki. Wszystkie nasze zbiory w OPAC-u mają dołączony skan okładki.

Na miejscu do dyspozycji czytelników znajdujesię komputer, dzięki któremu nie tylko można skorzystać z internetu, ale i odsłuchać udostępniane przez nas płyty.

stanowiska moputerowe bytom

Osoby zainteresowane mogą na miejscu zapoznać się z encyklopediami muzyki.

encyklopedie muzyczne