Muzyka na płytach CD

W naszym zbiorze znajduje się ponad 5 tysięcy płyt kompaktowych z muzyką. Płyty CD zbierane w bytomskiej bibliotece od początku lat 90. pochodzą z zakupów biblioteki, jak również z darów czytelników. Za dary jesteśmy Państwu szczególnie wdzięczni gdyż bardzo często stanowią one uzupełnienie naszej kolekcji o wydawnictwa rzadkie i niedostępne już na rynku. Przez ponad dwadzieścia lat udało nam się zgromadzić albumy z muzyką praktycznie ze wszystkich współczesnych gatunków muzyki rozrywkowej i poważnej.

kompakty w bytomiu

Na miejscu płyty ułożone są w prosty i przejrzysty sposób ułatwiający wyszukanie wybranej pozycji:

• Muzyka Poważna
  • Muzyka Rozrywkowa
  • Muzyka Polska (wyodrębniona seria "Złota Kolekcja")
  • Muzyka Zagraniczna
  • Muzyka Filmowa
  • Jazz

Płyty znajdują się w bazie komputerowej i można wyszukiwać je w katalogu dostępnym w internecie. Zapisany czytelnik może w wypożyczalni uzyskać hasło, dzięki któremu zdalnie zaloguje się do konta czytelniczego. Będąc na swoim koncie można przeglądać historię wypożyczeń, a także dokonywać m. in. takich operacji jak zamawianie, przedłużanie czy rezerwacje.

Odsłuchiwanie płyt cd na miejscu

W wypożyczalni istnieje możliwość odsłuchania wybranych płyt przy stanowiskach komputerowych.