piątek, 19 stycznia 2018
Sonda
Jakie zbiory najbardziej interesowały by Cię w naszej wypożyczalni.
 

Przedstawiamy Państwu kilka nowych tytułów spośród 250 nowych albumów, o które wzbogaciła się wypożyczalnia na przełomie 2010 i 2011 roku. Oprócz nowości  wydawniczych udało nam się w dużym stopniu uzupełnić serię z największymi polskimi przebojami - "Złotą Kolekcję".  Zachęcamy do przejrzenia katalogu OPAC na stronie biblioteki. A oto kilka propozycji:


John Lennon – Kolekcja

Płyty Kompaktowe

Jest to wyjątkowy zbiór  11 płyt  wydany z okazji  siedemdziesiątej rocznicy urodzin artysty przypadającej w 2010 roku. Zestaw zawiera 8 oryginalnych albumów Lennona oraz płyty z mało znanymi i nie opublikowanymi wcześniej nagraniami. Warto podkreślić, że wszystkie utwory zostały poddane cyfrowej obróbce dzięki czemu brzmią bardzo dobrze.

 

 

Chyba każdy czytelnik dobrze orientuje się gdzie są nasze wypożyczalnie. Prawie wszyscy także zręcznie potrafią wyszukiwać interesujące ich dzieła na regałach. Wielu jednak zapomina, że Biblioteka Miejska w Bytomiu to nie tylko ogromny zbiór publikacji papierowych... Dla melomanów, sympatyków książki mówionej oraz kinomaniaków czeka Wypożyczalnia Audiowizualna. Odnaleźć tam można oryginalnie wydane płyty kompaktowe, krążki winylowe oraz nagrania na kasetach magnetofonowych i wideo.

Gramofon Unitra Fonica Adam GS 424

 

Powracam do obiecanego tematu płyt gramofonowych. Temat stary (ciekawe ile osób jeszcze kojarzy piosenkę z tytułu tego wpisu) ale zarazem nieśmiertelny. Pretekstem do powstania tej treści jest oczywiście bogaty zbiór płyt analogowych dostępny w Wypożyczalni Audiowizualnej MBP w Bytomiu. Mam nadzieje, że wybaczycie mi czytelnicy ponad półroczną przerwę w pisaniu o muzyce. Tego czasu jednak nie zmarnowałem. Moja płytoteka jak i orientacja w temacie znacznie się powiększyły.

Co takiego jest w tych płytach?

Kolekcja płyt winylowych

 

 
Polecamy
1712400374471.jpg
Klip

MBP Bytom Bytom 760 lat Blog MBP Bytom Katalog MBP Bytom

stat4u