piątek, 19 stycznia 2018
Sonda
Jakie zbiory najbardziej interesowały by Cię w naszej wypożyczalni.
 

Bardzo dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i przybycie na nasz pierwszy wieczór muzyczny przy gramofonie "Zagramy Wam".  Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć ze spotkania:

Adam Unitra Fonica GS 420, Iron Maiden, Louis Armstrong..

 

Wszystkich zainteresowanych muzyką, a szczególnie miłośników analogowych płyt gramofonowych zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu.

wieczór muzyczny zagramy wam

15 grudnia o godzinie 16:30 w Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych prezentowany będzie w formie koncertu życzeń bogaty zbiór płyt winylowych Wypożyczalni Audiowizualnej. Zapraszamy osoby, które z sentymentem wspominają brzmienie muzyki granej z czarnych płyt, jak i również tych, którzy może nie mieli okazji zetknąć się z płytami i gramofonem . Mile widziani będą nie tylko czytelnicy biblioteki.  Oczekujemy wszystkich bez ograniczeń wiekowych, o różnych gustach i zainteresowaniach muzycznych.  Liczymy na Państwa obecność bo w przypadku zainteresowania, Wieczór Muzyczny „Zagramy Wam”  stanie się  spotkaniem cyklicznym.

 

Nasza wystawa "Festiwale Muzyki Klasycznej w Polsce" dobiegła końca. W holu na I piętrze nie ma już po niej śladu, a więc nadeszła pora na małe podsumowanie. Chcieliśmy przypomnieć Państwu o wielu muzycznych wydarzeniach odbywających się w Polsce, a być może przybliżyć też te mniej znane festiwale niektórym z Was.  Chyba udało się ten plan zrealizować, zważywszy że niektórzy z Państwa wracali do nas i dopytywali o konkretne imprezy i płyty z nich. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy zamieszczamy kilka zdjęć poniżej. Informujemy także, iż w naszej wypożyczalni dostępnych jest kilka płyt z muzyką z festiwali, które to otrzymaliśmy od organizatorów. Jeszcze raz pragniemy podziękować organizatorom za pomoc w organizacji i dostarczenie materiałów, a Państwu - naszym czytelnikom za zainteresowanie i miłe słowa.

Festiwale Muzyczne w Polsce

 

 

Uprzejmie informujemy Szanownych Czytelników, że od 2 listopada do odwołania Wypożyczalnia Audiowizualna będzie nieczynna z powodu inwentaryzacji zbiorów bibliotecznych.

W czasie inwentaryzacji jedynie będzie można oddawać i przedłużać wypożyczone zbiory. Po godzinie 15:00 i w soboty płyty z Wypożyczalni Audiowizualnej będzie można oddawać w Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży (rotunda, I piętro)

skontrum

 

Od 13 października br. w holu na pierwszym piętrze Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bytomiu zaprezentujemy kolejną wystawę z cyklu Festiwale Muzyczne w Polsce.

Plakat Festiwale MuzyczneTegoroczna edycja będzie poświęcona wyłącznie muzyce poważnej.  Wśród znanych i cenionych ogólnopolskich festiwali chcieliśmy szczególnie wyróżnić imprezy organizowane w naszym mieście. Wystawa podobnie jak  w ubiegłym roku powstała w oparciu o materiały nadesłane przez organizatorów i zbiory prywatne naszych czytelników.  Projekt ma na celu popularyzacje muzyki klasycznej i promowanie ciekawych i znanych na skalę międzynarodową polskich wydarzeń muzycznych.

 
Polecamy
1712400376396.jpg
Klip

MBP Bytom Bytom 760 lat Blog MBP Bytom Katalog MBP Bytom

stat4u