piątek, 19 stycznia 2018
Sonda
Jakie zbiory najbardziej interesowały by Cię w naszej wypożyczalni.
 

Chcielibyśmy Państwu przypomnieć jak wcześniej wyglądała nasza biblioteka (a młodszym użytkownikom po prostu pokazać). W tym celu na głównej stronie biblioteki powstała fotograficzna galeria. Osoby, które odwiedzają naszą wypożyczalnie z pewnością zainteresują dawne zdjęcia Wypożyczalni Zbiorów Audiowizualnych. Poniżej, można powiedzieć na zachętę przedstawiamy dwa zdjęcia z Wypożyczalni Audiowizualnej. Więcej fotografii prezentujących całą naszą bibliotekę (w lepszej jakości) dostępnych jest pod tym linkiem.

Wypożyczalnia gdy znajdowała się na pierwszym piętrze rotundy (w miejscu gdzie teraz jest Wypożyczalnia dla dzieci).

 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim z Państwa, którzy przyczynili się do wzbogacenia kolekcji płyt naszej wypożyczalni ofiarowując nam swoje albumy. W marcu na naszych półkach pojawiło się około stu nowych tytułów pochodzących z darów czytelników, a kilkadziesiąt płyt czeka jeszcze w kolejce do opracowania. Nowe płyty zostały w wypożyczalni wydzielone i znajdują się na odrębnej półce. Nowości można także wyszukiwać przez katalog na stronie biblioteki. Jeszcze raz bardzo dziękujemy za dary, tym bardziej że są to najczęściej płyty niedostępne już w sprzedaży.

Część z podarowanych płyt przedstawia poniższe zestawienie okładek:

 

Efekt dobrego odsłuchu audio zależy od wielu czynników. Tematy związane ze sprzętem, konfiguracjami, akcesoriami wydają się nieskończone i obrosły wieloma mitami. Z rozmów z osobami odwiedzającymi naszą wypożyczalnię wiem, że wielu z Was w trosce o najlepszą jakość dźwięku przykłada dużą wagę do strony sprzętowej. Nie ma sensu, aby tu na stronie pisać szczegółowo o zawiłościach systemów audio (po za tym nie czuje się ekspertem), dlatego chciałbym wszystkich zainteresowanych odesłać do odpowiedniego miejsca. Prawdziwą kopalnią wiedzy jest kanał na YouTubie – Reduktor Szumu. Można na nim znaleźć filmiki gdzie rzeczowo i  w przejrzysty sposób omówiono wiele tematów.

 

Przekazaliśmy do Państwa dyspozycji ponad 500 tytułów nowych albumów z muzyką na płytach CD.  Nasze nowości to szeroki wachlarz gatunków muzycznych, dlatego mamy nadzieje, że każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Poniżej, znajduje się orientacyjna lista nowych płyt. Wyszczególnione niżej pozycje można wyszukiwać w katalogu, gdzie widać więcej szczegółów odnośnie płyty (także okładkę). W katalogu ponadto można sprawdzić czy płyta jest dostępna w danej chwili i ewentualnie (po wcześniejszym zalogowaniu się do OPAC'a) zamówić ją czy zarezerwować.

 

Informujemy, że wypożyczalnia będzie czynna w swoich stałych godzinach podczas dni roboczych w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Wyjątkami będą Wigilia i Sylwester.

24 grudnia (Wigilia) – nieczynne
31 grudnia (Sylwester) – 08.00 do 15.00

Przepraszamy Państwa za wszelkie utrudnienia i przy okazji, życzymy wszystkim czytelnikom Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

 
Polecamy
1712400376760.jpg
Klip

MBP Bytom Bytom 760 lat Blog MBP Bytom Katalog MBP Bytom

stat4u